Фонд Yves Rocher провів щорічну міжнародну Премію «Земля Жінок»: знайомтеся з трьома переможницями 2020 року!
«Ідея створення Премії виникла у мене близько 20 років тому: я хотів підтримати жінок, які роблять внесок у збереження навколишнього середовища», - говорить Жак Роше, Президент Фонду Yves Rocher.
Вже майже 20 років Премія «Земля Жінок» присуджується активісткам, що реалізують значущі соціально-екологічні проєкти. За цей час Фондом Yves Rocher було нагороджено 450 лауреаток, що утворили справжню спільноту, до якої входять жінки, стурбовані майбутнім нашої планети. Щодня вони старанно працюють, аби змінити світ на краще та нагадати нам про надважливий зв'язок, що існує між людиною та природою.
Цього року ми отримали заявки на участь з 11 країн, проєкти претендували на перемогу в трьох номінаціях:
- Гран-Прі Премії «Земля Жінок»
- Спеціальний Приз журі
- Міжнародна Премія «Земля Жінок»
Лауреатами 2020 року стали три неординарні жінки з вражаючими проектами зі збереження біорізноманіття. Свої призи вони отримали під час міжнародної церемонії нагородження Премії «Земля Жінок».
Знайомимось ближче з нашими переможницями!
Гран-Прі Премії «Земля Жінок»: Аянна Муфле
Закохана у рідний острів Мартиніка, Аянна ініціювала проект TA NOU, мета якого - виробництво та продаж локальних екологічно чистих продуктів. Вона створила органічну ферму і залучає до співпрацімісцевих підприємців, що займаються сільським господарством.
Щотижня завдяки проекту жителі Мартиніки мають можливість купувати 2,5 тони 100% органічних овочів та фруктів, вирощених на острові, що є чудовою альтернативою дорогим імпортним продуктам.
«Аби допомогти тим, хто опинився у складному становищі через високий рівень безробіття (41% жителів), наша ферма працевлаштувала 8 осіб. Крім того, ми працюємо з 12 фермерами-партнерами, які отримують гідну винагороду за свою працю. Це важливо для нас».
Надихаючись першими успіхами проєкту, Аянна планує і далі розвивати виробництво сільськогосподарських продуктів на острові, співпрацюючи з місцевими жителями. Вона впевнена, досягти перемоги можна тільки завдяки відданості своїм переконанням.
Діяльність Аянны отримала подвійну винагороду - вдячність співвітчизників та Премію «Земля Жінок» від Фонду Yves Rocher у березні 2020 року.
Спеціальний Приз журі Премії «Земля Жінок»: Мартіна Панізі
Мартіна, італійський біолог та соціально-відповідальний еколог, займається охороною гігантських равликів у національному парку Обо, розташованому в Сан-Томе та Принсіпі, невеликому архіпелазі біля узбережжя Африки.
Динамічна, сповнена енергії Мартіна готова «рухати гори». Разом зі своєю командою вона створила проєкт «Лісові Гіганти» (Forest Giants) із захисту цих тварин. У рамках проєкту вчені також шукають, фіксують та вивчають нові, незнайомі види представників місцевої фауни.
Завдяки ізольованості, на цих островах вулканічного походження, вкритих дикими тропічними лісами, утворилася унікальна екосистема з неймовірною ендемічною флорою та фауною. Незважаючи на те, що парк Обо за класифікацією ЮНЕСКО є біосферним заповідником та захищається на міжнародному рівні, цей рай біорізноманіття знаходиться у небезпеці через вирубку дерев. Також під загрозою зникнення перебувають і численні унікальні види тварин, які населяють заповідник, деякі з них досі невідомі.
«Основна проблема - вирубка лісу. Для равликів це дім. Якщо ліс зникне, равлики вимруть, як і інші його мешканці».
Мартіна ініціювала відкриття центру розведення гігантських равликів з Обо в ботанічному саду Сан-Томе. Вона переконана, що без підтримки місцевого населення не вдасться зберегти цілісність природи, тому запустила програми навчання для дітей та дорослих. Мартіна знайомить жителів островів з унікальністю та цінністю їхнього рослинного та тваринного світу, розповідає про важливість охорони біорізноманіття регіону.
Міжнародна Премія «Земля Жінок»: доктор Марі-Флоренс Нго Нгве
Основна тематика конкурсу 2020 року - «Лікарські рослини, Збереження живої спадщини та Перспективи на майбутнє».
За проєкт із вивчення та збереження унікальної флори Камеруну, невід'ємної складової біорізноманіття країни та традицій її народу, доктор Марі-Флоренс, яка пристрасно захоплюється рослинами, була удостоєна Міжнародної Премії «Земля Жінок».
Коли її питають, чому вона присвятила себе рослинам, Марі-Флоренс піднесено відповідає: «Тому що рослини - основа всього. Рослини - це життя. Завдяки їм ми дихаємо, і вони дають нам їжу».
Усі лауреати отримали потрійну винагороду: фінансову підтримку, просування їхніх проектів та приєднання до спільноти, про яку можна дізнатися більше тут https://www.yves-rocher-fondation.org/les-laureates/
Поділіться своїми враженнями про ці чудові проекти у коментарях! Який з них ви вважаєте найбільш цікавим?