Що таке біорозкладання, і як воно працює? Який вплив воно має на довкілля? Чи все підлягає біорозкладанню? Ми маємо відповіді на ці запитання.
Біорозкладання. Багато хто чув це слово, але не всі знають, що воно означає. Сьогодні ми хочемо зняти завісу таємниці, що оповила біорозкладні продукти.
![](https://abspace.yves-rocher.com/ua/wp-content/uploads/sites/18/2020/03/biadegra-1.jpg)
Що таке біорозкладний продукт?
Біорозкладання — це здатність продукту розщеплюватися (або ж «розкладатися», звідси слово «біорозкладання») на CO2 і мінерали за допомогою корисних мікроорганізмів навколишнього середовища.
Що важливо знати:
ВСЕ навколо здатне на біорозкладання. Едине питання — скільки часу це забирає. Тому дуже важливо, наскільки легко проходить біорозкладний процес у того чи іншого засобу.
Визначити це дуже просто.
Ми враховуємо:
1 / Ступінь: На якій стадії розкладу продукт знаходиться в момент його оцінки.
2 / Тривалість: Скільки часу йому потрібно, щоб повністю розкластися.
Чому так важливо, щоб продукт швидко проходив процес біорозкладання — тобто, був легко біозрозкладним?
Продукт називають легко біорозкладним, якщо він добре асимілюється, коли потрапляє в природу, і якщо він не впливає на воду або морські організми. Якщо продукт далі зможе існувати в природі, не вносячи у неї будь-які зміни, тоді він легко біорозкладний. І більш того, якщо він швидко розкладається, це ще краще!
А продукти Yves Rocher легко біорозкладні?
В Yves Rocher ми піклуємося про красу природи так само, як і про красу жінки. Тому ми взяли на себе зобов'язання виробляти мийні та пінні засоби (які потрапляють у воду) тільки такими, які здатні на легке біологічне розкладання.
Як конкретно це працює?
Ми проводимо численні тести в наших лабораторіях.
- Етап 1: Ми ретельно відбираємо інгредієнти, ґрунтуючись на швидкості їх біорозкладання.
- Етап 2: Ми створюємо безліч варіантів формул з цими інгредієнтами.
- Етап 3: У лабораторії ми оцінюємо кожен варіант формули і зберігаємо тільки той, який має найкращий показник біорозкладання. Це і є наш чемпіон!
У разі невдачі, ми зупиняємо розробку продукту.
![](https://abspace.yves-rocher.com/ua/wp-content/uploads/sites/18/2020/03/biadegra-2.jpg)
![](https://abspace.yves-rocher.com/ua/wp-content/uploads/sites/18/2020/03/12-652.jpg)
Наведемо приклад ...
Силікон — це не легко біорозкладний інгредієнт, тому з 2010 року ми його виключили з наших шампунів. І на цьому ми не зупинилися ... Дізнатися більше про силікон можна тут "Без силіконів".
І наостанок ще один приклад...
Раніше в багатьох ексфоліантах (пілінгах) можна було знайти пластикові мікрокульки. Їх заборонили (на щастя для планети!) у Франції на початку 2018 року. А в Yves Rocher, оскільки наші експерти проводять дослідження про вплив сировини на довкілля, а також біорозкладання, ми припинили використовувати їх за два роки до офіційної урядової заборони!
Наші суперрозробники формул замінили ці кульки пудрою-ексфолінтом 100% натурального походження, не змінюючи при цьому якості засобів. І ми дуже цим пишаємося!
Тепер ви знаєте все!
А якщо ви захочете дізнатися більше про наші екозабов'язання, перейдіть за посиланням.